Samen de zomer in: ons teamuitje 2026

Voordat de zomervakantie begon, verruilden we de werkplaats voor de natuur. Tijdens ons jaarlijkse teamuitje sloten we samen het eerste halfjaar af. Een dag vol uitdaging, teamwork en vooral veel gezelligheid. Van samenwerken tijdens uitdagende opdrachten en koken op open vuur tot een fanatiek potje frisbee en een gezellige barbecue met partners en kinderen. We nemen u graag mee in deze mooie dag.

Een dag waarin samenwerken centraal stond

Afgelopen vrijdag sloten we met het hele team het eerste deel van het jaar af tijdens ons jaarlijkse zomeruitje. Rond half negen verzamelden we bij Elkekastopmaat voor een kop koffie. Daarna vertrokken we richting Outback Explorers in Kootwijkerbroek. Via een dam reden we het terrein van een boerderij op. Achter de boerderij, midden in de natuur, werden we ontvangen bij een authentieke blokhut. De oude blokhut en de koffiekannen gaven de plek meteen een bijzondere sfeer. Terwijl we genoten van een bak koffie, bereidden we ons voor op een dag vol uitdagingen.

Iedereen heeft zijn eigen kracht

Corné van Outback Explorers trapte de dag af met een opdracht waarbij we allemaal een touw vasthielden. Samen moesten we een perfecte cirkel vormen. Klinkt simpel, maar dat bleek nog helemaal niet zo makkelijk. Toen het uiteindelijk lukte, liep één van onze collega's zelfs over het gespannen touw heen. Een mooie binnenkomer waardoor iedereen meteen wakker was en de eerste lachmomenten al snel ontstonden.

Hierna gingen we aan de slag met verschillende teamopdrachten. Van het stapelen van houten blokken met een gezamenlijke constructie tot het bouwen van een stevige zitconstructie met planken en stokken: geen enkele opdracht kon worden opgelost zonder goed samen te werken.

Wat mooi was om te zien, is dat iedereen zijn eigen rol pakte. Was een opdracht fysiek wat zwaarder voor iemand? Dan werd er zonder nadenken gewisseld. Was iemand juist goed in plannen of overzicht houden? Dan nam diegene vanzelf de leiding. We maakten gebruik van elkaars kwaliteiten, precies zoals we dat iedere dag doen binnen Elkekastopmaat.

Buiten koken, improviseren en vooral genieten

Na een korte koffiepauze was het tijd om onze eigen lunch te bereiden. Niet in een keuken, maar buiten op open vuur en de barbecue. Dat bleek met de zomerse temperaturen nog een behoorlijke uitdaging, zeker voor de collega's die het vlees stonden te bereiden. Toch werd er vooral veel gelachen. Room werd met de hand geklopt, broodjes werden belegd en iedereen hielp mee waar dat nodig was. Juist doordat niet alles vanzelf ging, ontstond er een ontspannen en gezellige sfeer.

Het resultaat mocht er zijn: een uitgebreide lunch met onder andere broodjes kip, een brioche met omelet en spek, een meergranen triangel met mozzarella, pesto en balsamico én een heerlijke afsluiter met room en vers fruit. En laten we eerlijk zijn... de bekende vijfsecondenregel werd hier en daar met een knipoog toegepast.

Fanatisme tot de laatste minuut

De middag stond in het teken van een uitdagende reddingsmissie, waarbij we als verschillende hulpdiensten een vliegtuigongeval moesten oplossen. Ook hier bleek weer hoe belangrijk communicatie, vertrouwen en samenwerking zijn. Na iedere opdracht namen we bovendien de tijd om samen terug te kijken. Wat ging goed? Wat kon beter? En wat nemen we mee naar de volgende uitdaging?

Het absolute hoogtepunt van de dag was misschien wel het afsluitende potje frisbee. Binnen een paar minuten veranderde een ontspannen spelletje in een fanatieke strijd. Er werden slidings gemaakt, het gras vloog in het rond, het zweet vloeide rijkelijk en de strijd was bloedstollend spannend. Uiteindelijk bleef er één winnend team over. Tijdens de gezamenlijke afsluiting omschreef iedereen de dag met één woord. Begrippen als team, verbondenheid, gezelligheid, samen, frisbee en sfeer kwamen steeds terug. Mooier kun je zo'n dag eigenlijk niet samenvatten.

"Tijdens de gezamenlijke afsluiting omschreef iedereen de dag met één woord. Begrippen als team, verbondenheid, gezelligheid, samen, frisbee en sfeer kwamen steeds terug. Mooier kun je zo'n dag eigenlijk niet samenvatten."

Een gezellige afsluiting bij Elkekastopmaat

Terug bij Elkekastopmaat werd de dag afgesloten met een gezellige barbecue, waarbij ook partners en kinderen aansloten. Terwijl de kinderen zich vermaakten op het luchtkussen, genoten wij van lekker eten, een ijsje van de ijsmeisjes en een rondleiding door de werkplaats en de nieuwe aanbouw.

Moe, voldaan en met mooie herinneringen kijken we terug op een geslaagde dag. Op naar een fijne zomer, zodat we daarna weer met frisse energie samen aan de slag kunnen.

"Een dag vol uitdaging, plezier en teamwork. Precies de ingrediënten waar we iedere dag op bouwen."